آخرین اخبار

مطالب اجتماعی

توصیه محققان؛
میوه بلوبری حاوی آنتی اکسیدان های است که به حفاظت از بدن در مقابل بیماری و خطرات سلامت مرتبط با سن کمک می کند.
یافته جدید محققان؛
محققان دریافتند ژن درمانی آزمایشی برای سرطان تهاجمی غدد لنفاوی غیرهادکین موفقیت آمیز بوده است.
وزیر ارتباطات خبر داد؛
وزیر ارتباطات گفت: به دلیل افزایش میزان استفاده کاربران از اینترنت، فروش حجمی اینترنت متوقف می شود و کاربران می توانند با خرید اشتراک ثابت هر میزان که بخواهند از حجم اینترنت مصرف کنند.
گزارش
هنوز دختران بسیاری در دام قاچاق جنسی در آمریکا گرفتارند و فریادهای کمک‌خواهی‌شان در تاریکی شب‌ها در پشت دیواری که سیاستمداران آمریکایی و رسانه‌هایشان کشیده‌اند، به گوش کسی نمی‌رسد.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خبر داد
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش از رشد 20 درصدی برنامه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان سراسر کشور در تابستان 96 خبر داد و گفت: «طرح جامع هدایت تحصیلی» در دست تدوین است.
معاون وزیر ارتباطات خبر داد؛
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ممنوعیت ورود ۲۱ قلم کالا و تجهیزات مرتبط با فناوری اطلاعات به کشور خبر داد و گفت: اپراتورهای ارتباطی ملزم به استفاده از محصولات مشابه داخلی شدند.
واکنش به ادعای ترکیه درباره دجله و فرات؛
مدیرکل مشارکت‌های مردمی سازمان محیط زیست، ادعاهای مقامات ترکیه درباره سدسازی را مصداق بارز نقض بدیهی ترین حقوق انسانی و به سخره گرفتن متکبرانه قوانین حاکم بر حوضه های آبخیز دانست.
در جلسه امروز تصویب شد؛
هیئت دولت در جلسه روز چهارشنبه خود با ایجاد تعدادی بازارچه های مشترک مرزی، حذف بازارچه های غیرفعال از فهرست بازارچه های مشترک مرزی و ادغام بازارچه های همجوار با گمرکات اجرایی موافقت کرد.
گفتگو
مشاور سازمان خصوصی‌سازی از واریز مرحله اول سود سهام عدالت تا پایان شهریورماه سال جاری خبر داد و گفت: این سود طی دو تا سه مرحله واریز می‌شود و کل رقم آن برای امسال، حدود ۹۰ هزار تومان است.
رئیس یکی از مراکز آگاهی رسانی، پشتیبانی و امداد رخدادهای رایانه ای از مهار باج گیر سایبری «واناکرای » در ایران خبر داد و گفت: واکنش در ایران به این حمله سایبری، واکنش مناسبی بود.
لاریجانی با اشاره به نشست غیرعلنی صبح امروز؛
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد قاچاق سیر نزولی دارد ولی باید سختگیرانه‌تر عمل شود.
با انتقاد از روند تعیین تعرفه های پزشکی؛
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: جامعه ارتوپدی مجبور است اگر تعرفه ها بازنگری نشود، خودش تعرفه ای را تهیه و از همکاران بخواهد آن را اجرا کنند.
وزیر بهداشت؛
وزیر بهداشت، فرآیند تصویب تعرفه‌های پزشکی سال ۹۶ و حمایت های وزارت بهداشت از افزایش تعرفه ها را تشریح کرد.
در صحن شورا پیشنهاد شد:
عضو شورای شهر تهران،گفت: بخشودگی ۸۰ درصداز جریمه دیرکرد بدهکارانی که ۵۰ میلیون تومان یا کمتر،تاقبل از سال ۸۲ به شهرداری بدهکار هستند یکی راهکار عملی برای نقدشوندگی دیون مردم به شهرداری است.
به مناسبت عید فطر صورت می گیرد؛
مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای احکام سازمان تعزیرات حکومتی از اعطای مرخصی ۱۵ روزه مرخصی زندانیان محکوم در پرونده های تعزیرات حکومتی خبر داد.

صفحه‌ها