مطالب ایران و جهان

رئیس متنفذ و جمهوریخواه کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا می گوید که اعلام دستیابی به یک توافق بر سر پیشبرد لایحه تحریمهای ایران و روسیه از سوی کنگره، اقدامی «نابهنگام و شتابزده» بود.
رویترز گزارش داد؛
گزارش ها حاکی از بالا گرفتن تنش میان اعضای تاثیرگذار در پیشبرد سیاست خارجی دولت واشنگتن و نابسامانی در کاخ ریاست جمهوری آمریکا است.
در جلسه استماع سنا
داماد رئیس جمهوری آمریکا در برابر کمیته تحقیق در سنای این کشور در خصوص جنجال ناشی از دخالت روس ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شهادت داد.
سخنگوی کمیسیون اروپا گفت: ما روند اجرای تحریم های آمریکا را با نگرانی دنبال می کنیم، چرا که تحریم ها جدید منافع اتحادیه اروپا را هم به خطر می اندازد.
نیروهای حزب الله لبنان کنترل منطقه وادی الخیل را به عنوان مهمترین پایگاه گروهک النصره در مرزهای لبنان و سوریه به دست گرفتند.
وزیر دارایی آلمان:
وزیر دارایی آلمان با تاکید بر اینکه برلین تسلیم باج خواهی آنکارا نخواهد شد درباره اثرات منفی رفتار رئیس جمهوری ترکیه بر روابط چند صد ساله ۲ کشور، هشدار داد.
عفو بین الملل در آستانه دیدار مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با مقامات ترکیه، خواستار آن شد تا موگرینی برای آزادی فعالان حقوق بشر اقدام کند.
معاریو؛
یک روزنامه چاپ سرزمین های اشغالی با اشاره به مناسبات موجود میان ریاض و تل آویو عنوان داشت که زمان علنی شدن روابط عربستان و اسرائیل فرا رسیده است.
وزارت دفاع چین هشدار داد؛
وزارت دفاع چین با صدور بیانیه ای از هند خواست تا در اسرع وقت از منطقه تبت جنوبی واقع در کوه های هیمالیا خارج شود.
نیوزویک گزارش داد؛
یک رسانه غربی با اشاره به تحولات اخیر انجام شده میان آمریکا و ایران به تحلیل این موضوع پرداخت که آیا ترامپ در حال آماده شدن برای جنگ با ایران بر سر برجام است.
در عرض یک ماه؛
محبوبیت رئیس جمهوری جوان فرانسه در عرض یک ماه با کاهش ۱۰ درصدی مواجه شد که از سال ۱۹۹۵ بی سابقه بوده است.
ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد مزدوران وابسته به امارات در عدن ۴ نفر را به روش سر بریدن اعدام می کنند.
یک منبع آگاه خبر داد که گروهک تروریستی داعش بار دیگر بازار برده فروشی خود را به راه انداخته است و تعدادی از زنان عراقی را که از موصل ربوده در کرکوک به فروش می رساند.
نماینده ویژه روسیه درافغانستان اعلام کرد که اگر دولت کابل هشدارهای مسکو برای مبارزه با داعش در افغانستان را جدی نگیرد، روسیه مجبور به اقدام نظامی برای مقابله با داعش خواهد شد.
گزارش
گل یا وید یا علف، ماده مخدر جدیدی نیست بلکه همان حشیش است که با نام‌های مختلف در اختیار افراد قرار می‌گیرد. روان‌گردان‌ها در آزمایشگاه جهش ژنتیکی پیدا می‌کنند و خطرناک‌تر به بازار می‌آیند.

صفحه‌ها