آخرین اخبار

مطالب سیاسی

یادداشت: محمد ایمانی
آقای روحانی پیش از این با خطای بزرگ حمله به سپاه پاسداران و برخی ارکان دیگر، دشمن را به تحریم های جدید و شدید تشجیع کرده است.
در پیام‌های جداگانه‌ای؛
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پیام های جداگانه ای به وزیر دفاع و فرمانده حشد الشعبی عراق، آزادسازی کامل شهر موصل را تبریک گفت.
با اعلام نخست وزیر عراق؛
حیدر العبادی امروز(یکشنبه) با حضور در شهر آزاد شده موصل از دست داعش این عملیات را یک پیروزی بزرگ توصیف کرد.
بررسی یک خیمه شب بازی تاریخی؛
اينكه ليبراليسم از آزادي هاي فردي و آزادي بيان استفاده ابزاري براي كسب مقبوليت در جامعه مي كند شيوه اي است كه با تمسك به آن تا به امروز حركت كرده است.
مکالمه تلفنی روحانی و خاتمی در 18 تیر 78 به روایت سرلشکر فیروزآبادی
رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح گفت: مقابله نیروهای مسلح با شورش‌های خیابانی در جریان 18 تیر سال 78 با مجوز شورای عالی امنیت ملی و شخص رئیس شورای عالی امنیت ملی که خود آقای خاتمی بود، صورت گرفت.
ترامپ:
رئیس جمهور آمریکا اولین دیدار یا همتای روس خود را فوق العاده توصیف کرد.
جهان
تعدادی از مردم هامبورگ در اعتراض به نشست جی ۲۰ که در این شهر درحال برگزاری است به راهپیمایی علیه آن پرداختند.
در جلسه امروز تصویب شد؛
هیئت دولت در جلسه روز چهارشنبه خود با ایجاد تعدادی بازارچه های مشترک مرزی، حذف بازارچه های غیرفعال از فهرست بازارچه های مشترک مرزی و ادغام بازارچه های همجوار با گمرکات اجرایی موافقت کرد.
موسوی در گفتگوی تفصیلی:
فرزند دیپلمات ربوده شده ایران در لبنان گفت: پس از ۳۵ سال هنوز نمی توان با قطعیت در خصوص زنده و یا شهید بودن دیپلمات هایمان سخنی گفت، راه به نتیجه رسیدن این پرونده اقدام اطلاعاتی امنیتی است.
مدیرعامل شرکت قطر پترولیوم اعلام کرد؛
شرکت قطر پترولیوم اعلام کرد: از شرکت ملی نفت ابوظبی به دلیل تخلف از مفاد قرارداد خرید نفت، شکایت می‌کند.
اخبار جنگ موصل؛
نیروهای پلیس فدرال عراق ضمن به هلاکت رساندن ۱۲ عنصر تکفیری داعش در شهر موصل، ۵۰۰ نفر از اعضای این گروه را در بخش قدیمی این شهر بازداشت کردند.
دستیار رئیس جمهور روسیه از توافق کشورش با ترکیه درباره ارسال سامانه موشکی اس ۴۰۰ به ترکیه خبر داد.
صفاری نطنزی
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مصوبه تحریمی اخیر سنای آمریکا نقض برجام است، خواستار ورود هیات نظارت بر اجرای برجام به موضوع شد.
پلیس انگلیس اعلام کرد که پس از کشف یک بمب به تخلیه دو مرکز توریستی تفریحی «لندن آی» و «واترلو پیِر» مبادرت ورزیده است.
جهان
رئیس کمیته امور دفاعی و امنیتی شورای روسیه اعلام کرد: در صورتیکه آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج شود، مسکو این اقدام واشنگتن را تلافی خواهد کرد.

صفحه‌ها